Collection: All Products

55 products

The first home-based math learning system, similar to Kumon, that allows every child to get the practice they need and learn at the "just-right" pace and level...from home.

What makes Page A Day Math different from expensive programs and inexpensive products? It is easy to use because it provides everything you need for 6 months of high-quality sequential, incremental, and cumulative math facts practice without a heavy price tag. Your child will like using it because the unique design is very encouraging and friendly while providing tons of practice without being overwhelming. It's a very high-quality math fact fluency program at an affordable price. Click here for parents' experiences with Page A Day Math.

 

  • MATH STARTER Kit | 10 Beginner Addition Workbooks
    MATH STARTER Kit | 10 Beginner Addition Workbooks
    From $29.95 to $49.95
    Unit price
    per 
  • ADDITION | 10 Addition Workbooks
    ADDITION | 10 Addition Workbooks
    From $29.95 to $79.95
    Unit price
    per 
  • SUBTRACTION | 13 Subtraction Workbooks
    SUBTRACTION | 13 Subtraction Workbooks
    From $29.95 to $79.95
    Unit price
    per 
  • MULTIPLICATION | 12 Multiplication Workbooks
    MULTIPLICATION | 12 Multiplication Workbooks
    From $29.95 to $49.95
    Unit price
    per 
  • DIVISION | 12 Divison Workbooks
    DIVISION | 12 Divison Workbooks
    From $29.95 to $79.95
    Unit price
    per 
  • BUNDLE | 5 Math Review Books for Addition Subtraction Multiplication and Division Fluency
    BUNDLE | 5 Math Review Books for Addition Subtraction Multiplication and Division Fluency
    From $14.95 to $34.95
    Unit price
    per 
  • Division & Handwriting Review Book | up to 144/12=12
    DIVISION & HANDWRITING Review Book - Page A Day Math with the Math Squad
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per 
  • PRE-K/Kindergarten Addition Review Book | up to 10+10=20
    PRE-K/Kindergarten Addition Review Book | up to 10+10=20
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per 
  • Multiplication & Handwriting Review Book | up to 12x12=144
    MULTIPLICATION & HANDWRITING Review Book - Page A Day Math with the Math Squad
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per 
  • Subtraction & Handwriting Review Book | up to 24-12=12
    SUBTRACTION & HANDWRITING Review Book - Page A Day Math with the Math Squad
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per 
  • Addition & Handwriting Review Book | up to 12+12=24
    ADDITION & HANDWRITING Review Book - Page A Day Math with the Math Squad
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per 
  • Addition Table, Addition Chart, Addition Activity, Stickers
    Addition Table, Addition Chart, Addition Activity, Stickers
    From $0.99 to $2.95
    Unit price
    per 
  • Subtraction Table + Subtraction Chart + Subtraction Activity | Printed or as Printables
    Subtraction Table + Subtraction Chart + Subtraction Activity | Printed or as Printables
    From $0.99 to $2.95
    Unit price
    per 
  • Multiplication Table, Multiplication Chart, Multiplication Activity, Stickers
    Multiplication Table, Multiplication Chart, Multiplication Activity, Stickers
    From $0.99 to $2.95
    Unit price
    per 
  • Division Table, Division Chart, Division Activity, Stickers
    Division Table, Division Chart, Division Activity, Stickers
    From $0.99 to $2.95
    Unit price
    per 
  • BUNDLE | Math Tables + Math Charts + Math Activities | Printed or Printables
    BUNDLE | Math Tables + Math Charts + Math Activities | Printed or Printables
    From $1.99 to $9.95
    Unit price
    per 
  • Addition Flashcards | Addition Facts up to 12+12=24
    Addition Flashcards | Addition Facts up to 12+12=24
    $1.95
    Unit price
    per 
  • Subtraction Flashcards | Subtraction Facts up to 24-12=12
    Subtraction Flashcards | Subtraction Facts up to 24-12=12
    $1.95
    Unit price
    per 
  • Multiplication Flashcards | Multiplication Facts up to 12x12=144
    Multiplication Flashcards | Multiplication Facts up to 12x12=144
    $1.95
    Unit price
    per 
  • Division Flashcards | Division Facts up to 144/12=12
    Division Flashcards | Division Facts up to 144/12=12
    $1.95
    Unit price
    per 
  • Addition Fluency Assessments
    Addition Fluency Assessments
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per 
  • Subtraction Fluency Assessments
    Subtraction Fluency Assessments
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per 
  • Multiplication Fluency Assessments
    Multiplication Fluency Assessments
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per 
  • Division Fluency Assessments
    Division Fluency Assessments
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per 
  • I CAN WRITE IN CURSIVE! My First Cursive Book [Ages 6+]
    I CAN WRITE IN CURSIVE! My First Cursive Book [Ages 6+]
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per 
  • 100 EVERYDAY THINGS to be GRATEFUL FOR Print Handwriting Book
    100 EVERYDAY THINGS to be GRATEFUL FOR Print Handwriting Book
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per 
  • 100 SUPER SIGHT WORDS Print Handwriting Book
    100 SUPER SIGHT WORDS Print Handwriting Book
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per 
  • 100 ADORABLE ADJECTIVES Print Handwriting Book
    100 ADORABLE ADJECTIVES Print Handwriting Book
    From $4.95 to $7.95
    Unit price
    per 
  • 100 HAPPY HOME Words Print Handwriting Book
    100 HAPPY HOME Words Print Handwriting Book
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per 
  • 100 MERRY MUSIC Words Print Handwriting Book
    100 MERRY MUSIC Words Print Handwriting Book
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per 
  • 100 SPECIAL SPORTS Words Print Handwriting Book
    100 SPECIAL SPORTS Words Print Handwriting Book
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per 
  • 100 BEAUTIFUL BIOLOGY Words Cursive Handwriting Book
    100 BEAUTIFUL BIOLOGY Words Cursive Handwriting Book
    From $4.95 to $9.95
    Unit price
    per